درباره ما

نشریه تخصصی بازار تولید و تجارت مناطق ویژه اقتصادی و آزاد,بازار تولید و تجارت مناطق ویژه اقتصادی و آزاد,معرفی مناطق آزاد

اولین شماره نشریه تخصصی بازار تولید و تجارت مناطق ویژه اقتصادی و آزاد با هدف بررسی و کنکاش و معرفی مناطق آزاد چاپ و توزیع گردید .

شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۱۳:۳۳ ۲ نظر ۶۴۶ بازدید

مروری برمطالب و گزینه های این شماره ماهنامه :

اولین شماره ماهنامه «بازار تولید و تجارت آزاد » در فاصله ای کوتاه طراحی، لگو سازی، تولید و انتخاب محتوا و صفحه بندی و آماده چاپ شده است و بدیهی است که نمی تواند در این فرصت کوتاه، تامین کننده همه نظریات احتمالی خوانندگان گرامی باشد و به ویژە در راستای ابعاد گوناگون اهداف انتخابی که حمایت از تجارت آزاد، مناطق آزاد و مناطق ویژە اقتصادی، کارآفرینان و نوآوران عرصه های کسب و کار و صنعت گردشگری و بانکداری اسلامی است، کامل و بدون نقص جلوه گر شود.

کوشش ما براین بوده است که دراولین شماره، بسته ای متنوع ازمطالب مفید را ارایه دهیم تا بازخورد آن، رهنمودی برای ادامه این فرمت و محتوا و یا اصلاح راهمان باشد و بدیهی است که برای اعتبار بیشتر نشریه، از نقل انتخابی دیدگاه های دست اندرکاران و کارشناسان صاحب نظر نیز غافل نبوده ایم، به این امید که غنای نشریه را تقویت کرده باشیم.

برای سوژە روی جلد، چندین گزینه ناب را دنبال کردیم که در نهایت به انتخاب موضوعی ویژە منجر شد تا بتوانیم با ورود به فضای پنهان تحولات ماوراء باورجهانیان درحوزه ای نزدیک به کشورمان، به طور جدی نقش مناطق آزاد و ویژە اقتصادی را درآوازه کردن توسعه همه جانبه آنها بازیابی کنیم و دریابیم که چگونه کشورهایی بسیار عقب مانده تر از ما توانستند با تکیه بر محوریت اقتصاد آزاد و احداث مناطق آزاد سرمایه پذیر در مدتی کوتاه، به چنین رشد حیرت انگیزی برسند و ما با شرایطی صدها برابر برتر و دسترسی به بازارهایی به مراتب آسانتر و نزدیکر، متاسفانه هنوز به نقش مناطق آزاد و ویژە اقتصادی کشورمان در جذب سرمایه های فراسرزمینی و تکنولوژی های پیشرفته و تحول در حوزه های اشتغال آفرینی و صادرات و پول سازی برای جامعه، به ایمان و اعتمادی نرسیده ایم!

جالب اینکه حتی صدا و سیمای نظام و برخی مطبوعات و رسانه هایی که ضد دولت عمل می کنند، هرگاه سوژه داغی ندارند، همه با هم با نمایش چند کارشناس خاص که هیچگاه در منطقه ای مسئولیت اجرایی نداشته اند ولی همواره در صف مدعیان بی ثمر بودن و مخرب بودن مناطق آزاد و ویژە در اقتصاد کشور بوده اند برعلیه این مناطق علم ضدیت برافراشته و نهایت تلاش خود را به عمل آورده اند تا با ایجاد نا امیدی و دلهره در سرمایه گذاران و کارآفرینان، به سرمایه گریزی از این مناطق و مخرب جلوه دادن نقش مناطق در رشد جامعه، کمک کنند و در این راه از هر اتهام وهجمه ای به این مناطق فروگذار نمی کنند! ما میخواهیم این وضع را تغییر دهیم وآثار مثبت مناطق آزاد و ویژە را در تحولات جامعه تقویت کنیم.

در مورد گزینش مطالب هم در مواردی ازمنابع قابل دسترس همگان و یا مطالبی بهره گرفته ایم که مواردی ازآنها درشبکه های اجتماعی و یا رسانه ها نیز منتشر شده است اما نگاه ما درانتخاب آنها بیشتر هماهنگ شدن دیدگاه ها در روند رشد و تعالی اقتصادی و به ویژە ورود به فضای کارواشتغال مفید و تعالی بخش بوده است تا به تدریج نویسندگان همفکر و مدافع و حامی مناطق آزاد و ویژە را یافته واز آنها استمداد کنیم.

توضیح آخراین که ما برای ادامه حضور و رشد و توسعه رسالت انتخابی خود به کمک های فکری ومادی و معنوی همه ی علاقه مندان به سرنوشت کشورمان نیاز داریم و از بنگاه های اقتصادی توانمند در مناطق آزاد و ویژە و مدیران مناطق و همچنین بانک ها و شرکت های حمل و نقل هوایی و زمینی و بندری انتظار و توقع داریم که با آگهی و پیام های بازرگانی خود ما را پشتیبانی کنند تا بتوانیم حضورمان را به سراسر جهان گسترش دهیم و موجبات اعتماد سازی به مناطق آزاد و ویژە ایران زمین و جذب سرمایه گذاری و کشف بازارهای صادراتی را برای یکا یک مناطق موجود و در حال احداث فراهم کنیم و این کاری است که ازعهده ما برمی آید ومی توانیم ثابت کنیم . سپاسگزارحمایت شما هستیم.

دست اندرکاران این شماره :


سلام بسیار مطالب خوب و آموزنده ای دارید. ممنون از سایت خوبتون سلام بسیار مطالب خوب و آموزنده ای دارید. ممنون از سایت خوبتون
سلام ممنون از لطفتون.
سلام بسیار مطالب خوب و آموزنده ای دارید. ممنون از سایت خوبتون
دیدگاه خود را بیان کنید